Дверна фурнітура: посібник з вибору ідеального комплекту
Перш ніж розглянути критерії вибору, різноманітність виробів та їх роль у створенні привабливого інтер'єру, слід з'ясувати, що стосується фурнітури. Міжкімнатні двері комплектуються:
- замком;
- ручкою;
- петлями;
- механізмом, що забезпечує секретність;
- напрямними;
- замикаючим механізмом.
Необхідність застосування того чи іншого елемента до конкретної системи визначається її конструкцією, способом монтажу, дизайном. Двері «Папа Карло» у Києві комплектуються фурнітурою окремо. У нашому інтернет-магазині можна підібрати найвдаліші рішення.
Дверна фурнітура: як вибрати ідеальний комплект для ваших дверей?
Для комфортного та тривалого користування дверима слід підібрати фурнітуру у тому магазині, де купувалося полотно. Це гарантія якості виробів і можливість спробувати, наскільки зручна форма ручки, чи замок легко замикається. Щоб згодом полотно не просідало, необхідно набувати універсальних петлів, в конструкції яких передбачені підшипники або приховані елементи. Вони витримують вагу важкого дверного полотна та забезпечують його безперешкодну роботу. Надійна дверна фурнітура має містити цинк чи мідь.
Крім функціональності слід звернути увагу на дизайн механізмів. Рекомендується купувати ручку в тому ж стилі, що і самі двері. Якщо у основного виробу прямі лінії, то фурнітура повинна бути без вигинів. Ідеально, якщо колір комплектуючих дверей збігається з відтінками різних елементів приміщення - люстри, вимикача, розетки.
Різноманітність та функціональність комплектуючих
Поняття «фурнітура» поєднує велику кількість різних елементів. Одні є обов'язковими до встановлення, інакше дверна система не працюватиме. Інші використовуються опціонально. Види дверної фурнітури розподіляються на основні та додаткові. До першої категорії входять:
- Ручка, яка виконує дві функції – допомагає користувачеві відчинити двері та доповнює собою інтер'єр. Цей елемент буває стаціонарним, поворотним, натискним.
- Петлі, завдяки яким дверне полотно навішується на короб і утримується в рівному положенні. Бувають кутовими, маятниковими, накладними, потайними, врізними, циліндричними.
До додаткової фурнітури належать:
- шпінгалети;
- накладки;
- доводчики;
- обмежувачі;
- ланцюжка.
Їх можна використовувати у дверній системі за бажанням користувача. За допомогою шпингалета як елементарної клямки можна попередити вхід до кімнати без стуку. Накладка дозволяє обережно оформити місце врізання замка, а доводчик сприяє безшумному закриванню. Обмежувач не дозволить виступаючим частинам дверей битися об стіну, а ланцюжок обмежить ширину відкриття.
Роль фурнітури у створенні стильного інтер'єру
Комплектуючі можуть здатися непомітними і тому, що не потребують багато уваги. Однак невдало підібраний колір або форма мимоволі приваблюватимуть погляд і псуватимуть враження від загального ансамблю. Дверна фурнітура в інтер'єрі повинна поєднувати естетику та функціональність. Слід купувати дверну комплектацію з урахуванням загального стилю приміщення – класичного, сучасного, скандинавського, ганьби-тіка, прованського, індустріального або рустикального.
Якщо інтер'єрі переважають блискучі елементи, доцільно підібрати глянсову фурнітуру. Для спокійної атмосфери підійдуть матові вироби. Фурнітура дверної системи повинна мати щось спільне з елементами інтер'єру – колір, форму, покриття, матеріал. Тільки тоді загальний вигляд кімнати буде бездоганним.