Бездоганність у деталях: реставрація міжкімнатних дверей
Навіть найякісніші двері з максимально тривалим терміном експлуатації згодом стають не такими привабливими. Їх зовнішній вигляд псується через подряпини і потертостей. Але через такі косметичні дефекти нераціонально змінювати ще хороші, добротні двері, особливо якщо це двері «Папа Карло» з якісного та дорогого матеріалу. Реставрація міжкімнатних дверей допоможе відновити їхній зовнішній вигляд.
Реставрація міжкімнатних дверей: важливість деталей
Найчастіше на дверях з'являються такі пошкодження, як сколи та подряпини різної глибини. Вибір способу реставрації залежить від того, з якого матеріалу виготовлені полотна:
- Найдешевші двері – ламіновані – відремонтувати неможливо. Це каркасні вироби, в яких необхідно міняти листи МДФ та покривати їх ламінатом. Це майже те саме, що виготовити нові двері.
- Дерев'яні двері міжкімнатні цінуються найбільше і підходять до будь-якого інтер'єру. Але саме реставрація старих міжкімнатних дверей або вхідних з цільного масиву - найбільш трудомісткий процес. Перед покриттям лаком або фарбою потрібно зачистити поверхню всього полотна.
- Вироби, виготовлені з ДВП та обшиті вологостійким листовим шпоном, за ціною доступнішими за дерев'яні. При цьому якісні міжкімнатні двері, екошпон в яких використаний як зовнішній покриття, стійкі до ультрафіолету та з часом не змінюють кольори. У разі фільончастих або царгових дверей ремонт іноді зводиться до заміни постраждалої деталі. Якщо необхідно відновити зовнішній вигляд всього полотна, можна облицьувати його новим шпоном.
Можлива також реставрація міжкімнатних дверей самостійно – в домашніх умовах. Найголовніше - діяти акуратно і точно дотримуватись технології.
Бездоганні двері: реставрація від подряпин
Якщо подряпина не надто глибока, її можна просто замаскувати. Реставрація міжкімнатних дверей від подряпин проводиться за допомогою різних професійних засобів:
- «Меблевий штрих», який випускають у флакончиках на кшталт лаку для нігтів. Його треба нанести в кілька шарів до повного видалення подряпини, а залишки забрати пластиковим шпателем.
- Віск меблів – твердий або м'який. Цим засобом можна заповнити навіть досить глибоку подряпину, а надлишки прибрати пластиковим скребком.
- Морилка проникає в структуру деревини і надає їй потрібний тон, зберігаючи фактуру дверного полотна.
- Акрилова шпаклівка допоможе позбавитися навіть дрібних сколів. Її наносять шпателем, а потім шліфують наждачкою-нульовкою.
Після використання будь-якого засобу поверхню слід відполірувати повстю або мікрофіброю, а зверху покрити спрей-лаком.